Tzu Chi Vakfı ile Takhfif Alazamat Derneği arasındaki işbirliği 700’den fazla gıda paketinin dağıtımına yol açmıştır.

 

Tzu Chi gönüllüleri, Takhfif Alazamat Derneği ile koordineli olarak Sultangazi ve Arnavutköy ilçelerinde ihtiyaç sahibi ailelere 700’den fazla gıda paketi dağıttı.

 

Takhfif Alazamat Derneği Koordinatörü Sn. Ahmad ADEL, Tzu Chi Vakfı yönetim kurulu üyesi Sn. Cuma SERYA’ya yaptığı ziyarette bu işbirliği nedeniyle duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ayrıca çok daha fazla ihtiyaç sahibi aileye yardım ulaştırabilmek için bu işbirliği ve koordinasyonun devamını dilediklerini belirtti.

 

Nitekim, Tzu Chi Vakfı’nda kayıtlı 537 aileye gıda paketi dağıtıldı. Buna ek olarak Takhfif Alazamat Derneği’ne kayıtlı 166 aileye de gıda paketi dağıtıldı. Böylece toplamda 700’ü aşkın sayıda gıda paketi dağıtılmış oldu.

 

Takhfif Alazamat Kimdir?

Türkiye’de çalışmalarına kısa bir süre önce başlayan bir yardım derneğidir. Hayır kuruluşları ile işbirliği kurarak 10.000 gıda paketi dağıtabilmek için “İyi Gıda Paketi” kampanyasını başlattı. Kampanyanın amacı, özellikle birçok işyerinin kapanmasına neden olan Korona Pandemisi sonrasında mültecilerin üzerindeki zorlu hayat koşullarını hafifletmektir.

Tzu Chi Vakfı, hayır kuruluşları arasındaki fayda sağlayan her türlü işbirliğini memnuniyetle karşılamaktadır. Ayrıca mültecilerin sıkıntılarını hafifletmeye katkıda bulunacak kuruluşlarla da çalışmaya hazırdır.