Tayvan’daki Tzu Chi üyeleri 500 yıllık Kutsal Kuran-ı Kerim’in fotoğraflarını paylaştı. Üstad Cheng Yen, Kuran-ı Kerim’in kopyasına büyük ilgi gösteriyor.

Geçtiğimiz hafta Ürdün’de Tzu Chi yıllık toplantısında, üyelerden biri konuşmasını bitidikten sonra Kuran-ı Kerim’den şu ayetleri okudu: “Her kim zerre miktar iyilik yaparsa onu görecektir ve her kim zerre miktar kötülük yaparsa onu görecektir.” Üstad Cheng Yen Sayın Faysal Hu’dan bu Kuran-ı Kerim ayetleri hakkında daha fazla açıklama yapmasını istedi.

 

Daha sonra ona İslami değerleri ve bir Müslüman olarak duygularını anlatmasını istedi. Sayın Faysal Hu bir buçuk saat civarında İslamiyet hakkında konuştu. Konuşması bittiğinde ondan Kutsal Kuran-ı Kerim’in Çince bir çevirisini getirmesini istedi.

 

Sonraki gün Sayın Faysal Hu, Üstad Cheng Yen’e 500 yıldan daha eski olan bir Kuran-ı Kerim’in kopyasını ve Çince çevirisini sundu. Üstad Cheng Yen, Kuran-ı Kerim’in eski kopyasını alırken çok etkilendi ve gözyaşları aktı. Daha sonra “İslam düzgün ve doğru bir din olmalı aksi takdirde dünyada bu kadar genişleyemez ve yayılamazdı” dedi.

 

Bu günlerde tüm Tzu Chi üyeleri Kuran-ı Kerim ve İslamiyet hakkında konuşuyor. Kuran-ı Kerim’in eski kopyasının fotoğraflarını sosyal medyada paylaştılar. Ayrıca Üstad Cheng Yen’in Kuran-ı Kerim’e gösterdiği saygı hakkında konuştular.